Cestovanie

Element magazín I.

Cestovanie pre mňa znamená objavovanie neznámeho a spoznávanie nových miest a kultúr. Rozširovanie obzorov neodmysliteľne patrí k mojej osobnosti. Som zvedavý človek, ktorý nemá rád stereotyp, neustále túži po nových zážitkoch a nedokáže zotrvať na jednom mieste. Na mojich cestách som zažil množstvo dobrodružstiev, o ktoré sa chcem s vami podeliť. Okrem toho som si na palube lietadla zakaždým zvykol čítať letiskové časopisy, ktoré ma fascinovali nádhernými fotografiami a užitočnými informáciami. Aj preto som sa pred dvomi rokmi rozhodol založiť vlastný online časopis o cestovaní s názvom ELEMENT magazín.

Je to jedinečný cestovateľský časopis, v ktorom nájdete mnoho nádherných fotografií a praktických informácií o cestovaní. V každom čísle sa snažím kombinovať určité protiklady. Píšem o miestach, ktoré sa nachádzajú bližšie, ale aj o tých vzdialenejších. Opisujem veľmi známe miesta, ale aj tie, ktoré možno nepoznáte. A taktiež predstavujem miesta, ktoré môžete navštíviť bezplatne, ale aj tie platené. Navyše sa snažím, aby sa v jednom čísle nevyskytli dve miesta z rovnakého štátu. A to je len zlomok „pravidiel“, ktoré robia ELEMENT magazín tým, čím je.

Element magazín koloseum

Prvé číslo ELEMENT magazínu vyšlo v septembri 2018. Po jeho zverejnení mi prišlo veľmi veľa pozitívnych reakcií, ktoré ma nesmierne potešili a namotivovali začať pracovať na druhom vydaní. Čo sa v skutočnosti aj stalo, avšak pre študijné povinnosti som začal vydanie druhého čísla odkladať, až nakoniec nevyšlo vôbec. To sa však čoskoro zmení a aj keď nerád sľubujem niečo vopred, prezradím len, že na druhom vydaní usilovne pracujem.

Od prvého vydania uplynula už veľmi dlhá doba. Medzitým som založil a poslovenčil blog, ktorý práve čítate, navštívil kopec nových miest a s novým obsahom na blogu som získal aj nových čitateľov, pre ktorých je ELEMENT magazín novinkou. Preto by som chcel týmto článkom predstaviť prvé vydanie môjho cestovateľského časopisu. Verím, že nielen prvé, ale každé číslo vám prinesie dostatočnú dávku inšpirácie, ktorá vás nakopne objaviť nové miesta na vlastnú päsť. Či už to budú miesta z ELEMENT magazínu, alebo iné destinácie, ktoré ste si vysnívali.

Ktoré miesto vás zaujalo najviac? Navštívili ste niektorú destináciu z ELEMENT magazínu? Teším sa na vaše komentáre pod článkom a prajem príjemné čítanie!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.